V tomto roku 2022 sme sa rozhodli neposkytovať predaj zábavnej pyrotechniky a to z dôvodu, že je neistá budúcnosť v oblasti zákonov a zábavnej pyrotechniky. 

Zábavná pyrotechnika, ohňostroje, petardy. S tým všetkým je spojená oslava nového roka a rozlúčka so starým rokom. Veľa ľudí radšej oslavuje Silvester doma v pohodlí rodiny, priateľov a na nový rok si radi „zapália ohňostroj alebo zábavnú pyrotechniku“. Nie všetko je také jednoduché a MALI BY STE PRI VÝBERE ZÁBAVNEJ PYROTECHNIKY DÁVAŤ VEĽKÝ POZOR. Poďme si preto niečo povedať k tejto téme. Je lepšie zabrániť nejakým nehodám vopred než sa nejaké stanú a jedným zo spôsobov ako môžete niečomu takému zabrániť je aj investícia do kvalitnej zábavnej pyrotechniky a je jedno či ohňostroj odpaľujete vy alebo dáte svojmu dieťaťu petardu do ruky.

V našej predajni je predaj zábavnej pyrotechniky zavedený už od roku 2008. Za ten čas sme sa už stretli s rôznymi prípadmi zlej manipulácie so zábavnou pyrotechnikou, s použitím nekvalitnej pyrotechniky, kvôli tomu aby človek ušetril na Novom roku, no keď si spočítal svoje náklady po tom čo sa stalo zistil, že mohol radšej investovať do ohňostroju viac a to nevravíme o prípadoch kedy išlo o ľudské zdravie, prsty, ruky, nos. Prípadne to boli nákupy pyrotechniky za lacný peniaz, no nedosiahlo to účinkov takých akých si predstavovali. Ľudia sú rôzni ale väčšina sa musí poučiť z vlastných chýb. Aj preto píšeme tento článok aby ste sa mohli poučiť na chybách iných a predišli im.

predaj zabavnej pyrotechniky presov, kvalitná zábavná pyrotechnika

Predíďte tak problémom spomínaným vyššie, či už škody na majetku, škody na zdraví prípadne iné škody. 

U nás v predajni Aqua-Služby Prešov, nájdete len kvalitnú pyrotechniku vyrábanú na Slovensku, pri kúpe zábavnej pyrotechniky u nás dostanete aj kvalitné poradenstvo na úrovni, ktorú oceníte. Dostanete popis produktu, aký efekt robí tento a tento ohňostroj, aby ste vedel čo od toho očakávať. Zhrnieme to – kúpite si KVALITNÚ pyrotechniku a za ceny, ktoré v supermarketoch (pri vstupe) nenakúpite, pričom ide o toho istého výrobcu len sú obaly iné, EFEKTY ROVNAKÉ a ceny ODLIŠNÉ. Získate zábavnú pyrotechniku, ktorá má vyšší obsah potrebných „ingrediencií“ pri výrobe a tak sa jasne odlišuje od pyrotechniky predávanej v supermarketoch (priamo).

Nechceme zachádzať do extra detailov a rozdeľovať pyrotechniku ako keby ste sa chystal odpáliť ohňostroj pre vyše 2 milióny ľudí v New York-u.  Priblížime Vám pyrotechniku ako pre laikov. 

Zábavná pyrotechnika sa delí na:

  • Veľké kompakty

Tieto „krabičky“ ako môžete vidieť na obrázku vyššie, vystreľujú rôzne efekty do vzduchu (niektoré 35m, iné 45 alebo 50 metrov vysoko). Vo výške spravia pekný farebný efekt, ktorý poteší nejedno oko. Sú väčšie a majú viac rán (výstrelov do vzduchu) sú aj silnejšie a majú viacfarebné efekty.

  • Malé kompakty

Opäť ako sme vyššie opísali sú to len menšie kompakty, ktoré majú v prepočte menej rán (výstrelov do vzduchu), neletia až tak vysoko ale majú úžasné a pekné efekty. Pre ľudí, ktorý chcú zábavnú pyrotechniku ale nechcú nič veľké je práve táto možnosť to pravé.

  • Petardy

Petardy majú tvar valca, obsahujú určitý počet výbušniny, ktorý závisí od veľkosti petardy. Významom tejto zábavnej pyrotechniky je spraviť čo najsilnejšiu ranu. Petardy môžete vidieť na obrázku nižšie.

  • Zábavná pyrotechnika

Názov zábavná pyrotechnika sme zvolili z toho dôvodu, pretože je vážne zábavná. Jedna sa zväčša o prskavky, včielky, ktoré vyletia do vzduchu a spadnú pritom vydávajú efekty. Bezpečné petardy, rakety a podobná pyrotechnika, ktorej manipulácia je veľmi jednoduchá a pri ktorej je len veľmi malé riziko.

Ak sa zachádza správne nieje nebezpečenstvo pri žiadnej pyrotechnike! 

Ako odpaľovať pyrotechniku? 

Jednoducho postavíte kompakt alebo petardu na tvrdý a rovný podklad (nebudeme si tu rozpisovať ako odpaľovať včielky alebo prskavky). Po postavení kompaktu na zem TAK AKO SA MÁ, odstránite ochrannú nálepku, ktorá chráni zápalnicu pred prípadným skorším zapálením. Veď aj tak, niekto si kúpi pyrotechniku skôr a má ju uloženú v garáži aj 2 týždne alebo ju vozí v aute, prípadne niekomu zostane pyrotechnika z minulého roka. Po odstránení ochrannej nálepky sa postavíte ku kompaktu tak aby ste hlavu nemal naklonenú nad kompaktom. To je z dôvodu toho, že v zime je zima, áno preto sa zima vola zima, trasú sa Vám ruky, neviete držať zapaľovač v ruke, nehovoriac o zápalkách, ktoré neviete ani poriadne zapáliť a keď sa Vám tak trasú ruky stačí malý pohyb, prípadne nejaká zvyšná iskra, ktorá nedopadne tam kam má a ohňostroj môže začať… Len či sa Vám to bude páčiť…

Ak sa všetko podarí, zapálite hlavnú zápalnicu, ktorá ma spomaľovací efekt a tak môžete v dostatočnom časovom predstihu odísť od „krabičky“ a vychutnať si ohňostroj taký aký ste si predstavoval.

My v Aqua-Služby Prešov už vieme za tých 10 rokov čo predávame a dbáme aj na bezpečnosť. Ak chcete ohňostroje a zábavnú pyrotechniku, ktorá je kvalitná, má poriadne efekty a je CENOVO prijateľná, tak ste na správnom mieste… Teda ešte nie. Stačí ak prídete do Aqua-Služby Prešov na Mirka Nešpora 29 a uvidíte sami čo ponúkame.

Očakávame Vás – tak neváhajte pretože aj keď budeme v predajni aj 31.12.2017 od 09:00 do 13:00 naše zásoby sa rýchlo míňajú a môže sa stať, že sa Vám už neujde a budete odkázaný na pyrotechniku predraženú a ktorá Vaše oči veľmi nepoteší. Môžete/nemusíte nám veriť, my vieme čo vravíme. 

Pre väčší odber aj zľava.

Pridaj komentár